V mikroregionu Kamenné vrchy můžete navštívit nejen úžasné hrady a mnoho zajímavých kostelů a kapliček, ale také zajímavá muzea:

  Muzeum hasičské techniky ve Skalné  

Nové muzeum najdete v překrásných prostorách druhého patra gotického hradu Vildštejn ve Skalné. Jedná se o největší muzeum svého druhu v Karlovarském kraji. Vystaveny jsou tu staré hasičské stříkačky, uniformy, přilby, nářadí a vše co s hasiči souvisí. Celou expozici dotváří dobové fotografie a texty o historii místního hasičského sboru.

 
   

Muzeum hudebních nástrojů v Lubech 

Muzeum se nachází v budově radinice města. Návštěvníci zde mohou zhlédnout stálou expozici strunných, smyčcových a drnkacích nástrojů, jako například housle, violoncella, kontrabasy, kytary.

 

Geofyzikální muzeum – seismická expozice

 

Muzeum a vzdělávací centrum se nachází v historickém statku z 16. století přímo v srdci naší seismicky nejaktivnější oblasti. Interaktivní formou seznamuje návštěvníky s problematikou měření a studia zemětřesení od teorie deskové tektoniky až po nejnovější poznatky o západočeských seismických rojích.

 

Součástí muzea je malý přednáškový a promítací sál s kapacitou přibližně 15 osob, kde mohou návštěvníci zhlédnout dokumentární film o rojích v této oblasti. Součástí prohlídky je i návštěva seismické stanice Skalná (SKC) v nedaleké středověké štole pod hradem Vildštejnem, která je jednou z nejstarších geofyzikálních observatoří v tomto regionu.

 

Otevírací doba muzea:

Po - Pá - 8:00 - 11:00

 

Pro vstup do muzea volejte na tel.: +420 354 596 935 (Knihovna Skalná)

     

 

 

Partneři

 

 
 
 
 
 
 

Kontakt

Svazek obcí Kamenné vrchy nám. 5. května 164
351 37 Luby
+420 737 107 227

IČO: 71175971

datová schránka: qadhsvk