Zajímavosti města Skalná

 

Geofyzikální muzeum – seismická expozice

 

Muzeum a vzdělávací centrum se nachází v historickém statku z 16. století přímo v srdci naší seismicky nejaktivnější oblasti. Interaktivní formou seznamuje návštěvníky s problematikou měření a studia zemětřesení od teorie deskové tektoniky až po nejnovější poznatky o západočeských seismických rojích.

 

Součástí muzea je malý přednáškový a promítací sál s kapacitou přibližně 15 osob, kde mohou návštěvníci zhlédnout dokumentární film o rojích v této oblasti. Součástí prohlídky je i návštěva seismické stanice Skalná (SKC) v nedaleké středověké štole pod hradem Vildštejnem, která je jednou z nejstarších geofyzikálních observatoří v tomto regionu.

 

Otevírací doba muzea:

Po - Pá - 8:00 - 11:00

 

Pro vstup do muzea volejte na tel.: +420 354 596 935 (Knihovna Skalná)

     

 

 

Starý Rybník - hrad

Starý Rybník je komlex zříceniny gotického hradu, empírového zámku a hospdářského dvora na okraji stejnojmenné vesnice u města Skalná. Původní hrad v roce 1792 vyhořel a po požáru ho jako pánské sídlo v první polovině 19. století nahradil zámek.

Od roku 1963 je objek chráněn jako kulturní památka ČR. 

Zříceniny hradu jsou jedný z nejfotogenyčtějších i díky sousedním rybníkům, a přitom málo známých hradních zřícein u nás.