Plesná                

Město Plesná se nachází sedmnáct kilometrů severně od Chebu, leží přímo na západní hranici ČR v těsném sousedství Saského Bad Brambachu. Město Plesná je nepravidelně rozloženo v pahorkatém terénu nad horním tokem stejnojmenného potoka Plesná. K obci patří místní části Lomnička, Smrčina a Vackov.

Historie města Plesná

Obec Plesná je písemně připomínaná již v roce 1185 jako ves waldsasského kláštera. Podle historických dokladů měla Plesná několik názvů - nebylo to přejmenování, ale šlo jen o různý pravopis, případně o různou výslovnost jednoho a téhož názvu. Tak v letech 1185 - 1224 to byla Vlizen, v letech 1224 - 1458 zase Flizen, po roce 1458 byl název osady Blizen, při pozdější německé kolonizaci pak Fleissen, dnešní Plesná. Jméno Vlizen - Flizen - Fleissen je odvozeno původně od slovanského Blizen, tedy "blízko".

Více o historii obce Pleasná se dočtete ZDE.

Památky města Plesná

V obci Plesná a jejím kolí se nachází mnoho zajímavých památek. Patří mezi ně zejména:

Aktuality

Tradiční masopust ve Skalné 12.02.2013 17:00

Ve Skalné se uskuteční další ročník tradičního masopustního veselí. Průvod, který vyrazí od hasičské zbrojnice, povede kapela Parohanka. Následovat bude taneční zábava v místním sále. Průvod vyráží v 17 hodin. Sraz masek je už v 16 hodin v požární zbrojnici. Průvod půjde přes město k sálu LB...

Celý článek