17.12.2019 00:00

4. Německý den zimního putování v Schönecku (22. – 26. 1. 2020)

Deutscher Wanderverband e.V. organizuje každé dva roky Německý den zimního putování. V roce 2020 se bude tato významná akce konat v nedalekém saském Fojtsku (Vogtland).

Město Schöneck leží uprostřed krásného přírodního parku Krušnohoří / Fojtsko. Díky své nadmořské výšce (700 – 800 m. n. m.) a překrásným lesům patří k vyhledávaným turistickým destinacím. Nabízí pestré možnosti relaxace i aktivních letních a zimních sportů. Nachází se zde přibližně 120 km vyznačených turistických tras, včetně úseků „Vogtland-Panorama-Weg“ a hřebenovky „Kammweg Erzgebirge-Vogtland“.

Pro účastníky budou připraveny pestré trasy vhodné i pro sněžnice či běžky. K dispozici budou i průvodci. Vrcholem bude „Schönecká zimní stovka (Schönecker Winter-Hunderter)“, která se bude konat během 24 hodin 25 – 26. ledna 2020.

Účastníkům bude k dispozici bohatý doprovodný program. Budou se konat i výlety autobusy k návštěvě atrakcí v okolí, např. ke Gölzschtalbrücke (největší cihlový most na světě), do muzikantského města Markneukirchen, do Plavna za jeho textilní tradicí, do Klingenthalu ke skokanskému můstku, do malého soukromého pivovaru v Erlbachu, či k návštěvě důlního díla v Schneckensteinu.

Můžete zažít jízdu saněmi taženými koňmi, putování s pochodněmi, prohlídky s ponocnými, návštěvy pamětihodností a mnoho dalšího.

Zakoupená putovní plaketa (jednodenní či vícedenní) Vám umožní vstup na akce, slevy u různých partnerů a využívání zdarma veřejné dopravy (ÖPNV) v okresu Plavno.

Další aktuální informace (program, plány tras, kontakty) jsou uvedeny na www.schoeneck.eu.

 

 


 

Zpět

Partneři

APDM

Přejděte na stránky APDM

Sdružení Ašsko

Přejděte na stránky Sdružení Ašsko

Krajská hosp. komora KK

Přejděte na stránky OKH Cheb